pl 791 012 725 Pon - Pt 08:00 - 17:00 Tryńcza 401, 37-204 Tryńcza
Certfikat
2525-CPR-pl19/1149
Najlepsi
w swoim fachu
Numer 1
w regionie
Kontakt

Stal nierdzewna: bezpieczna i przyjazna naturze.

Stal nierdzewna wyparła czarną nie tylko już w naszych własnych kuchniach, gdzie stare, emaliowane garnki coraz częściej pełnią co najwyżej funkcję ozdobną. Jej niezrównana odporność na czynniki korozyjne czyni z niej doskonały materiał na elementy wszelkiego typu infrastruktury przeznaczonej do transferu mediów, które muszą pozostać idealnie czyste, a więc także żywności czy półproduktów, z których powstaje. Ze względu na jej chemiczną bierność, nie grozi nam, że dostaną się do nich ani związki metaliczne, ani produkty procesów korozyjnych. Eliminujemy więc zagrożenie dla jakości końcowego wyrobu.

Wszelkiego rodzaju urządzenia i instalacje przesyłowe tak czy inaczej wymagać będą w trakcie cykli produkcyjnych dokładnego czyszczenia z użyciem odpowiednich środków chemicznych lub pary. Także i pod tym względem  niereagujące z żadnymi substancjami i zachowujące swoje właściwości mechaniczne przy stosowanych tu temperaturach, stanowią rozwiązanie najdoskonalsze. W rezultacie, choć żadne przepisy nie narzucają tego wprost, a jedynie określają warunki, jakim sprostać muszą materiały pozostające w kontakcie z żywnością, od dziesięcioleci właśnie ten niepodzielnie rządzi w tej dziedzinie. Zbudowanie infrastruktury produkcyjnej zapewniającej pełne bezpieczeństwo sanitarne, a jednocześnie niezawodnej, wymaga oczywiście użycia właściwego gatunku stali i projektu uwzględniającego konkretne wymagania użytkowe, by wymienić tu choćby zastosowanie kompensatorów niwelujących naprężenia pracujących na skutek temperatury rur. Wszystkie te zagadnienia od lat są już dopracowane w pełni. INOX Polska to zespół fachowców, którzy pomogą w doborze odpowiednich materiałów.

Na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile rozmaitych zakładów nieustannie pracuje po to, byśmy mogli cieszyć się wykorzystywanymi stale usługami czy dostępnymi w niskich cenach, a dobrymi jakościowo produktami – zwłaszcza spożywczymi. Przemysł należy do obszarów, w których zastosowanie stali nierdzewnej w największym stopniu przyczyniło się do podniesienia wydajności i obniżenia kosztów generowanych przez niewymagające już tak wielkiej troski instalacje.

Pośród wszystkich istotnych zalet stali nierdzewnej duże znaczenia ma i ta, że jest to materiał niezwykle przyjazny środowisku. Ekologia to szeroka dziedzina i wiele szczegółowych zagadnień może budzić spory, na pewno jednak nie należy do takich fakt, że wytwarzamy ogromną ilość odpadków. Wielka trwałość, jaką cechują się elementy nierdzewne, czy to zastosowaniu konstrukcyjnym, czy też będące przedmiotami codziennego użytku sprawia, że mogą nam służyć wiele lat. Oszczędzamy nie tyko na wytworzeniu nowych, ale nierzadko także na energii i pracy niezbędnej do zastąpienia nimi zużytych, jak może to mieć miejsce zwłaszcza w przypadku różnego rodzaju architektury.

Dodajmy do tego fakt, iż zarówno rury nierdzewne, jak i wszelki inny taki złom łatwo poddaje się recyklingowi, w rezultacie czego więcej niż połowa wykorzystywanej dziś stali tego typu pochodzi z odzysku. Stal nierdzewna to przyszłość!

About the author

48 807 Responses